regionální amatérská florbalová liga na Mladoboleslavsku

CELÉ ZOBRAZENÍ

Po letech ovládl RAFL nový šampión - FBK SKLÍPKANI

vloženo: 04. 04. 2018 17:57:54 / přečteno 4603

Třináctý soutěžní ročník byl zakončen historicky druhým RAFL Superfinále. Vrchol sezóny 2017-18 měl ve sváteční velikonoční pátek 30. března na programu čtyři utkání. Dvě jasné výsledkové záležitosti, také přehlídku ofenzívních dovedností a rovněž jedno nájezdové drama.

Tím nejdůležitějším ovšem je fakt, že lehce po 15. hodině byl ve Sportovní hale u 5.ZŠ korunován zbrusu nový RAFL šampión. Po dlouhých letech střídavého panování stejných florbalových vládců (od začátku ligové historie vlastně soutěž nepoznala jiného vítěze než CDB, Pixbo nebo Pilich) usedá na RAFLový trůn konečně někdo nový – FBK Sklípkani.

RAFL SUPERFINÁLE (SKUPINA A)
FBK SKLÍPKANI vs. FBK PILICH VIVATUS 11:3

• Zasloužená výhra zelenobílých Sklípkanů, všichni jejich hráči podali nadstandardně kvalitní a takticky zodpovědný výkon.
• A to i bez svého kapitána Pavla Rydvala, který se v úvodní třetině zranil (zadní stehenní sval) a většinu zápasu strávil na ambulanci. Podle svých slov zbytečně.
• Noví ligoví šampióni se chopili vedení od samého počátku zápasu a už ho až do konce nepustili.
• Příjemná změna, po dlouhých osmi letech na ligový trůn usedá někdo jiný než Pixbo Kosmonosy nebo Pilich Vivatus (naposledy před těmito dvěma to bylo CDB MB v roce 2010).
• Velká sklípkanská předsezónní posila Ondřej Fojta se kvůli zranění dostala na hřiště až v závěrečných desítkách vteřin zápasu. I tak stihl dvakrát skórovat do prázdné klece Pilichu.
• Střelcům Pilichu totálně zvlhl prach, herně jejich prapor chvílemi alespoň trochu pozvedával kapitán Jakub Trégl.
• Očekávanému brankářskému souboji překvapivě jasně dominoval Jan Řehořek, i díky výborně blokujícím spoluhráčům.
• Gólman Pilichu Martin Mašek nebyl svému týmu tak výraznou oporou jako v semifinálové sérii proti Pixbu.
• Deset let po vstupu do soutěže (poprvé 2007-08) a ve své celkově jedenácté sezóně proměnili Sklípkani svou premiérovou finálovou účast v ligový titul.
• Pilich svůj celkově pátý ligový triumf nezískal. Zatím.
• Nejlepší hráči utkání: Jan Řehořek (Sklípkani) a Jakub Trégl (Pilich Vivatus)

O 3. MÍSTO SKUPINY A
PIXBO KOSMONOSY vs. FBC VIKINGS 15:11

• Utkání tak trochu bez obran, s evidentní chutí všech zúčastněných si pořádně zaútočit a zastřílet, bohužel pro brankáře.
• Po první třetině 4:4, ve druhé dominance Pixba a vedení 10:4, ve třetí Vikings snižují až na 11:10, v samotném závěru Pixbo opět sešláplo plyn.
• Pixbo v této divočině po loňském zlatu získává tentokrát pomyslný bronz.
• Vikings, kteří se sešli v nečekaně nabité sestavě dvou kompletních trojic, berou i tentokrát nepopulární „bramboru“, stejně jako vloni.
• Pixbo je jediným týmem, který dokázal v krátké dvouleté historii RAFL Superfinále pokaždé svůj zápas vyhrát – vloni Superfinále, letos o bronz.
• Nejlepší ligový střelec Ondřej Kohout se začal výrazněji střelecky prosazovat až ve třetí třetině, svoje Vikings ale k lepšímu výsledku zatím nedovedl.
• Nejlepší hráči utkání: Petr Bárta (Pixbo) a Marián Bobko (Vikings)

FINÁLE SKUPINY B
OHŇOSTROJAŘI vs. WHITE FLYING RABBITS 10:11 SN

• Nejvyrovnanější, nejdramatičtější, nejjiskřivější a na osobní souboje nejbohatší duel superfinálového programu.
• Symbolicky velikonoční králičí odplata Ohňostrojařům za loňskou finálovou porážku i s dramatickým úrokem v podobě vypjatých samostatných nájezdů.
• WFR po celý průběh utkání vedli, Ohňostrojaři neustále tahali za kratší konec, neúnavně gólově dotahovali.
• Z nadstavby do semifinále postoupili s pořádně odřenýma králičíma ušima, nakonec ale králíci do puntíku splnili proklamované – získat pohár pro vítěze skupiny B.
• Předzvěstí závěrečné nájezdové loterie bylo mimo jiné trestné střílení, které ve druhé třetině neproměnil králičí exekutor Jan Němeček.
• V grand-finale samostatných nájezdech dominovali brankáři Ondřej Vocetka (WFR) a Adam Sklář (Ohňostrojaři) nad svými střeleckými protivníky - v celkem sedmi sériích proměnili střelci pouze tři nájezdy ze čtrnácti.
• „Zlatou“ nájezdovou trefu králíkům vystřihnul Ondřej Štejma.
• Nejlepší hráči utkání: Václav Herčík (WFR) a Luboš Jakubec (Ohňostrojaři)

O 3. MÍSTO SKUPINY B
BROWNŮV POHYB vs. MHK BUTCHERS 14:2

• Řezníci v úvodu podráždili Browna bosou nohou (nebo spíš, jak se později ukázalo, tupým ostřím svých florbalek), na což nakonec výsledkově tvrdě doplatili.
• Ztrátu 0:1 z padesáté čtvrté vteřiny zápasu Browni dorovnali na 1:1 až na začátku druhého dějství, od druhé třetiny byl na hřišti víceméně jeden tým, ten fialový.
• Když už fialovým obranným sítem něco propadlo, vše spolehlivě kryl brankář Tomáš Daňhel.
• Brownův pohyb svou premiérovou účast v superfinálovém programu proměnil v gólovou kanonádu a svým výkonem potvrdili, že oprávněné před play-off pomýšleli na víc.
• Butchers před rokem stejný zápas zvládli vítězně, tentokrát odešli s hlavami nízko sklopenými.
• Nejlepší hráči utkání: Tomáš Daňhel (Brownův pohyb) a Jiří Kafka (Butchers)