RAFL

regionální amatérská florbalová liga na Mladoboleslavsku

O LIZE

Na turnaji v roce 2004, kde se sešlo pár florbalových nadšenců, vznikla myšlenka uspořádat celoroční soutěž, které by se účastnili amatérští hráči z Mladé Boleslavi a okolí.

Nová soutěž získala jméno RAFL - Regionální Amatérská Florbalová Liga. Její první ročník proběhl v roce 2005/2006. Hrálo se turnajovým způsobem. Každý tým, z celkových osmi, uspořádal jeden celodenní turnaj a výsledky se započítaly do celkové tabulky. Historicky prvním vítězem RAFL se po atraktivním finálovém turnaji stal tým Mimoňští sršni.

V sezóně 2006/2007 proběhl již druhý ročník. Počet týmů byl rozšířen o další dva. Vítězem se stalo mužstvo CDB Mladá Boleslav. Nejlepším střelcem byl v základní části podle statistiky Dušan Račák z Mimoně.

Do třetího ročníku, tedy sezóny 2007/2008, byly připraveny novinky v podobě dvou hal, které byly RAFLu k dispozici a opětovně byly rozšířeny řady účastníků ligy, tentokrát již na 15 týmů. Vítězem této sezóny se stal opět celek CDB Mladá Boleslav, následován Mimoňskými sršni a týmem Real Mladá Boleslav. Nejlepšími střelci v základní části byli Dušan Račák (Mimoňští sršni), Pavel Hanzlík (CDB MB) a Dominik Trégl (Mnichovo Hradiště). V play-off byl pak nejlepším střelcem Jakub Michal (CDB MB).

Na závěr sezóny 2007/2008 byla také poprvé konána Valná hromada RAFL za účasti zástupců všech současných i budoucích týmů ligy. Zde bylo zejména zvoleno rozšířené pětičlenné vedení pro nadcházející sezónu. Toto vedení pak připravilo, dle podnětů z Valné hromady RAFL, vše nezbytné pro sezónu 2008/2009, do které se přihlásilo 19 týmů. Mezi zásadní změny se řadí rozdělení do dvou separátních lig, stanovení maximálního počtu týmů v RAFL na 24 týmů.

V sezóně 2008/2009 hrálo devatenáct týmů ve dvou ligách – první liga deset a druhá devět . Hrálo se na dvou halách Sokolovny a 6.ZŠ. Mistrem I.ligy se stal tým FBK Pilich Vivatus, následován Mimoňskými Sršni a bronz bral tým CDB Mladá Boleslav. Ve druhé lize se vítězem stal tým Dr.ACI Veselá. Nejlepšími střelci I.ligy v základní části se stal 1. Pavel Hanzlík (CDB MB), 2. Dušan Račák (Mimoňští sršni) a 3. Přemysl Zeman (FBK Pilich Vivatus). V play-off byl pak nejlepším střelcem Dušan Račák (Mimoňští sršni). Hrála se také prolínací soutěž o postup do první ligy – Baráž, kde se týmy střetly systémem každý s každým - FBC Vikings, FBC Young Skill, Dr.Aci Veselá a FBK SUP MB, v tomto pořadí i baráž skončila.

Do sezóny 2009/2010 se přihlásilo 23 týmů a tak I.liga byla rozšířena s deseti týmů na dvanáct. První ligu rozšířili všichni účastníci baráže a po odstoupení týmu FBK SUP MB dostal dodatečnou nominaci třetí tým druhé ligy White Flying Rabbits. Systém ligy byl opět nastaven na dvě separátní ligy s možností postupu mezi ligami v baráži – (11 a 12 tým - I.liga a 1 a 2 tým - II.ligy). Novinkou pro tento ročník se stalo školení pro rozhodčí a tím i povinnost mít v týmu vždy alespoň dva licencované rozhodčích.

Pro sezónu 2009/2010 se stal mistrem ligy CDB Mladá Boleslav, stříbro bere Real Mladá Boleslav a bronz tým Mimoňští sršni. Vítězem druhé ligy se stal tým Pixbo Kosmonosy. Nejlepší střelci se stali Dušan Račák (Mimoňští sršni), Petr Jaroš (CDB Mladá Boleslav) a Pavel Šubrt (FBC Vikings). V prolínací soutěži o postup mezi elitní dvanáctku týmů první ligy pro následující ročník se utkali – Pixbo Kosmonosy, FBC Vikings, Notor Band Klášter a FBC Young Skill. S plným bodovým ziskem v baráži zvítězil tým Pixba Kosmonosy následován FBC Vikings se čtyřmi body a tím si oba celky zajišťují účast v první lize. Pixbo Kosmonosy jako nováček soutěže a FBC Vikings jako zachráněný tým první ligy.

Sezóna 2010/2011 začíná rozšířením ligy na 26 týmů a vedení ligy musí řešit herní systém. Nakonec dle stanov této soutěže první lize zůstává dvanáct elitních týmů hrající o putovní pohár této soutěže. Druhá liga se dělí na dvě divize A,B po sedmy týmech. V první lize se po základní části odehraje play-off ve kterém si zahraje osm nejlepších celků, jedenáctý a dvanáctý tým první ligy se opět střetně v baráži s prvním a druhým týmem ligy druhé. Ve druhé lize se do baráže o postup do I.ligy lze probojovat taktéž přes play-off, které budou hrát čtyři nejlepší týmy každé divize.

Pokud si chodíte zahrát a máte florbal rádi, přijďte a uvidíte, že i na této úrovni je o co hrát. Stačí dát dohromady pár kamarádů a přihlásit se do této soutěže. Určitě je to sport, který stojí za to zkusit.


<<< zpět

VÝSLEDKY

 TýmZápasyBody
1.FBK Pilich Vivatus2240
2.FBK Sklípkani2236
3.FBC Vikings2235
4.Pixbo Kosmonosy2231
5.BTK KILLERS2229
6.Bakov Satans2220
7.Ohňostrojaři2219
8.IBK Papašu2216
9.White Flying Rabbits2214
10.Crazy Kakadu2112
11.FBK Dynamo Mladá Boleslav2211
12.FBK Black Wolf210

Podrobná tabulka >>>
NÁHODNÉ FOTO RAFL

náhodná fotografie

REKLAMA

1. PTS Táborník Florbal Shop Salming MADE IN BOLKA SHOP Boleslavan.cz Cerberos
TOPlist